Драма с ВАР: Челси подчини 9 от Тотнъм, за да нанесе първа загуба на "шпорите" (ВИДЕО)

3464

Тотнъм допусна първо поражение през този сезон във Висшата лига. "Шпорите" загубиха с 1:4 от Челси в лондонското дерби от 11-ия кръг на Премиър лийг. Деян Кулушевски откри резултата още в шестата минута с помощта на рикошет. До почивката Коул Палмър възстанови паритета от дузпа, за чието извършване Кристиан Ромеро бе изгонен с директен червен картон.

В 56-ата минута Дестини Удоджи бе декориран в жълто за втори път и остави "белите" с девет души на терена. "Сините" се възползваха от численото преимущество и с три гола гола на Николас Джаксън постигнаха ценен успех. ВАР се намеси няколко пъти по време на срещата, за да отмени попадения. Така Тотнъм остава на второ място с 26 точки, докато Челси е десети с 15 пункта.

ОЩЕ ОТ ВИСШАТА ЛИГА: Когато не вкарваш, ти вкарват: Новак наказа Ливърпул, Дарвин с нов комичен пропуск (ВИДЕО)

Дестини Удоджи

Прекрасно начало за Тотнъм

Възпитаниците на Ангелос Постекоглу стартираха прекрасно. Кулушевски завърши хубава атака. Топката рикошира в гърба на Колуил и така залъга Санчес - 1:0. Гостите отвърнаха с чисто положение пред Стърлинг, който бе спрян от стража Викарио. 120 секунди по-късно гол на Сон бе отменен заради засада. В 18-ата минута Удоджи се размина с жълт картон при грубо нарушение.

ВАР пак отмени гол, спорна ситуация завърши с реализирана дузпа

Стърлинг прати топката в мрежата, но ВАР отново се намеси и не призна попадението. В 28-ата минута системата за видеонаблюдение пак каза тежката си дума. Първо отмени красив гол на Кайседо заради засада на Джаксън, който влияеше на играта. В същата ситуация обаче Ромеро влезе грубо в краката на Енцо Фернандес. Ето защо беше отсъдена дузпа, а главният съдия изгони централния бранител.

ОЩЕ ОТ ВИСШАТА ЛИГА: Нюкасъл надделя в тежка битка с Арсенал, първа загуба за "топчиите" (ВИДЕО)

Челси

Кошмарен край на първата част и лошо начало на втората за Тотнъм

Палмър се нагърби с изпълнението и не сбърка за 1:1. До почивката Джеймс Мадисън и Ван де Вен получиха контузии и трябваше да бъдат заменени принудително. През второто полувреме Челси вече беше с двама души повече на терена, след като Удоджи получи втори жълт картон. Джаксън и Кукурея пропуснаха изгодни шансове, преди в 75-ата минута централният нападател все пак да отбележи.

Николас Джаксън блести с хеттрик

Три минути по-късно ново попадение бе отменено. Този път на Дайър. В заключителните мигове "сините" организираха 2 контраатаки, завършени от Николас Джаксън, който оформи своя хеттрик за крайното 1:4

ОЩЕ: 225 дни до ЕВРО 2024: По-зле от България – проклятието, което дебне над Норвегия 23 години