Фиорентина и Аталанта допуснаха грешни стъпки в Серия А (ВИДЕО)

854
Снимка: Getty Images / колаж Actualno.com

Аталанта допусна поражение от Болоня с 0:2 в двубой от 29-ия кръг на Серия "А". Момчетата Тиаго Мота затвърдиха добрата си форма и прекъснаха негативната си серия от шест мача без победа над този съперник. Срещата в Бергамо беше много равностойна, като гостите успяха да материализират две от положенията си.

По-рано днес: Дузпа в края лиши Антов и Монца от трите точки срещу Удинезе

В 49-ата минута Муса Бароу пусна пас към непокрития Никола Сансоне, който беше точен с хубав шут. В 80-ата минута появилият се като резерва Рикардо Орсолини удвои преднината на Болоня, но се оказа, че е бил в засада. Само шест по-късно 26-годишното крилото все пак се разписа с техничен изстрел, за да оформи крайния резултат.

Специя прекъсна победна серия на Фиорентина

Фиорентина се отдалечи от целта за участие в евротурнирите след домакинско равенство от 1:1 срещу Специя в мач от Калчото. "Виолетовите" поведоха след автогол на Вишневски в 25-ата минута, но само седем по-късно Мбала Нзола изравни и прекъсна серията на Фио от девет поредни победи във всички турнири.

ОЩЕ: Повод за гордост: Българи блестят в полуфинален двубой в Италия (ВИДЕО)

С голяма заслуга за това е бившият им вратар Бартломей Драговски, който се отчете с асистенция за попадението на “орлетата”. Селекцията на Винченцо Италиано е на осмо място с 41 точки, на седем от шестата позиция, даващо право на участие в Лигата на конференциите. Специя остава 17-и в опасна близост до зоната на изпадащите.