Фиорентина шокира Интер насред „Джузепе Меаца“ (ВИДЕО)

1383

Фиорентина победи Интер с минималното 1:0 в мач от 28-ия кръг на Серия А. Единственото попадение на стадион „Джузепе Меаца“ в Милано падна през второто полувреме и бе дело на Джакомо Бонавентура.

В първите минути на срещата Фиорентина бе по-активният отбор, но така и не успя да стигне до попадение. Интер отговори с удар на Мхитарян, който обаче бе избит от стража на гостите. До края на първото полувреме двата тима създадоха по няколко добри ситуации пред вратата на съперника, но гол така и не падна.

Гостите изненадващо поведоха в началото на второто полувреме. След центриране от корнер Кабрал игра с глава, но Андре Онана успя да избие. Топката обаче попадна на крака на Бонавентура, който не сгреши при добавката и реализира за 1:0. Интер можеше да изравни в 58-ата минута, но ударът от разстояние на Николо Барела срещна напречната греда.

До края на срещата Интер опита да се върне в мача, но така и не успя да преодолее отбраната на Фиорентина. След успеха си „виолетовите“ събраха 40 точки и се намират на осма позиция във временното класиране. „Нерадзурите“ пък остават трети с 50, но и мач повече от градския съперник Милан, който е четвърти с 48.

Нападателят на Интер Ромелу Лукаку пък е готов на големи саможертви, за да остане в тима.