Колебливият в защита Милан надви 10 от Славия Прага, Марсилия разгроми Виляреал (ВИДЕО)

2269

Милан надви Славия Прага с 4:2 на "Сан Сиро" в първи двубой от 1/8-финалите на Лига Европа. Гостите бяха с 10 души на терена от средата на първата част, което се оказа решаващо. Оливие Жиру откри резултата в 34-тата минута. Само 120 секунди по-късно Давид Доудера възстанови паритета с красиво воле. В края на полувремето "росонерите" си върнаха аванса с две бързи попадения, дело на Тижани Райндерс и Рубен Лофтъс-Чийк.

Славия Прага вкара два гола с 10 човека на Милан

С две асистенции пък се отличи десният краен бранител Алесандро Флоренци. Противно на логичното, в 65-ата минута Иван Шранц намали изоставането на чешкия тим с втория точен удар във вратата на Майк Менян. Малко преди да изтече редовното време Кристиан Пулишич вкара за крайното 4:2

ОЩЕ ОТ ЛИГА ЕВРОПА: Рома разгроми англичани в Лига Европа, Леверкузен избегна голям провал (ВИДЕО)

Олимпик Марсилия громи

В друг сблъсък от турнира Олимпик Марсилия разби Виляреал у дома с 4:0. Жордан Верету зададе тон за головото шоу в 23-тата минута. Само 5 по-късно защитникът на "жълтата подводница" Йерсон Москера прати топката в собствената си врата. До почивката звездата на "фокейците" Пиер-Емерик Обамеянг се разписа от дузпа.

Виляреал завърши с 10 души

В 59-ата минута нападателят реализира второто си попадение в срещата, за да оформи крайния резултат. 180 секунди по-късно Алберто Морено получи втори жълт картон и остави гостите с човек по-малко.

Другите мачове от Лига Европа

В останалите мачове от 22:00 часа Бенфика и Рейнджърс завършиха 2:2 в Португалия, като домакините на два пъти бяха в ролята на догонващ. Фрайбург пък изненада Уест Хям в 81-вата минута, за да се поздрави с минимален успех 1:0.

ОЩЕ ОТ ЛИГА ЕВРОПА: Ливърпул приключи Спарта още в Прага и докосва 1/4-финалите в Лига Европа (ВИДЕО)