Лошата серия на "Челси" продължава, загуби и от Евертън

4396

Евертън и Челси завършиха 3:1 в мач от петия кръг от Висшата лига. Шампионът на Англия записа трета загуба за този сезон и показа, че е далеч от миналогодишната си форма.

За 5 минути Евертън поведе на лондончани с 2 гола на "Гудисън парк". В 17-та минута  влезлият като смяна Стивън Нейсмит отбеляза с глава за 1-0, пет минути по-късно отново Нейсмит отбеляза за 2:0.

Лоши новини за "Челси", Куртоа ще отсъства 2 месеца

Вратарят на "Челси" Тибо Куртоа ще отсъства от терена за около 2 месеца. Травмата му се е оказала сериозна и белгиецът няма да бъде на ...

В края на първото полувреме Челси показа, че може да се завърне в мача и започна да играе по-атакуващо. В 36-та минута Неманя Матич намали резултата на 2-1 с невероятен гол от 30 метра.

В 82-та минута Стивън Нейсмит отбележи своя хеттрик и увеличи преднината на Евертън до крайното 3-1.

Челси е отборът с най-слаба защита във Висшата лига и шампионът с най-слаб старт в модерната история на Висшата лига. Лондончани са на 15-о място в класирането с едва 4 точки и може да се озове в зоната на изпадащите след края на 5-ия кръг. Евертън пък вече има 8 точки, спирайки серия от 2 мача без победа.