Днес "Милан" успя да обърне развоя на мача срещу "Катаня" и да постигне успех с 3:1 като гост. Това е втора поредна победа за "росонерите" тази седмица, след успеха над "Селтик" в Шампионска лига с 3:0.
Още: Мирише на странен английски финал в Лига Европа! "Кошмарният" Юнайтед разгроми 10 от Билбао
Още: Челси показа класата си, но другият финалист ще се решава в напечен реванш в Италия
Двете победи са като божие докосване за треньора на "Милан", Масимилиано Алегри, поради колапса на неговия отбор през настоящия сезон.
В завършилия преди минути двубой резултатът бе открит в 13-та минута от Кастро за отбора на "Катаня" и по всичко изглеждаше, че кошмарът за "Милан" в Серия А продължава. Само 6 минути по-късно обаче Монтоливо възстанови равенството, като при този резултат завърши първата част.
През второто полувреме "росонерите" се мобилизираха, знаейки, че само победа може да им върне самочувствието. Така в 63-та минута Балотели не прояви колебание и с мощен шут от свободен удар изкара "Милан" напред в резултата. Само минута по-късно Панайотис Тахсидис от отбора на домакините получи директен червен картон за нарушение срещу "Супер Марио".
Още: Юнайтед ще спори с Реал Мадрид, Барселона и Байерн за звезда на "аспирините"
Още: "Пенсионираха" Кристиано Роналдо след поредния изпуснат трофей в Саудитска Арабия
По този начин задачата на "росонерите" стана по-лесна и в 81-ва минута Кака закова топката в мрежата на "Катаня", отбелязвайки 99-я си гол за "Милан" и оформяйки крайния резултат 1:3 в полза на неговия тим.
Най-важните спортни новини за деня - Специална селекция в канала ни във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "Изглеждаше, че никой не може да надмине Меси и Роналдо, но се появи Ламин Ямал"
Още: Разочарование и за Роналдо, и за Меси - останаха без Шампионска лига в Азия и Америка