Няколко години затвор грозят млада звезда на Реал Мадрид

03 юни 2025, 16:27 часа • 1275 | прочитания

Съдебният процес срещу защитника на Реал Мадрид Раул Асенсио продължава да бушува. Както е известно, изгряващата звезда на футболната сцена се сблъсква със сериозни проблеми извън терена. 22-годишният футболист е обвинен в разпространението на видео от сексуален характер с участието на непълнолетно лице през 2023 година. Медиите в Испания твърдят, че адвокатите на жертвата са поискали 4 години лишаване на свобода за Раул Асенсио.

Поискаха 4 години затвор за Раул Асенсио

Инцидентът се е случил през лятото на 2023 г. и в него са замесени Асенсио и трима други таланти от академията на Реал Мадрид – Хуан Домингес, Феран Руис и Андрес Мартин, които оттогава са напуснали клуба. Разследването на инцидента установи, че другите играчи са участвали в сексуални действия с две момичета, на възраст 16 и 18 години по това време, и са ги заснели без тяхното съгласие. Асенсио е обвинен, че е споделил материали от записа.

ОЩЕ: Поредна легенда напуска Реал Мадрид

Раул Асенсио

Асенсио твърди, че е невинен

Според информация на Cadena Cope, след приключването на разследването на инцидента, делото ще бъде отнесено към съда. Непълнолетната жертва и другото замесено лице са подали обвинения срещу Асенсио. Те искат 4-годишна присъда и глоба от 58 000 евро за временни наранявания, посттравматичен стрес и психически страдания.

Изданието съобщава още, че правният екип на Асенсио е спокоен по въпроса. Въпреки сериозността на ситуацията, неговите адвокати са категорични, че ще докажат невинността му. Самият футболист запази мълчанието си по въпроса, но след като беше официално обвинен в престъпление, през май излезе с позиция, в която защити невинността си. Трябва да се отбележи, че присъдите под две години в Испания обикновено се превръщат в условни присъди, а не в реално лишаване от свобода.

ОЩЕ: Емблема на Реал Мадрид слага край на кариерата си?

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Дария Александрова
Дария Александрова Отговорен редактор
Новините днес