ПСЖ крачи уверено към Купата на Франция, Мбапе поведе "принцовете" към успех (ВИДЕО)

2160

Пари Сен Жермен се класира на полуфиналите в турнира за Купата на Франция и крачи уверено към триумф. "Принцовете" надделяха с 3:1 над Ница. Голямата звезда на тима Килиан Мбапе откри резултата в 14-ата минута. Фабиан Руис удвои аванса на парижани, но Гаетан Лаборд бе точен за "орлите".

ПСЖ-Рен и Лион-Валансиен: Полуфиналните двойки

В 60-ата минута 20-годишният централен защитник Лукас Бералдо сложи край на интригата. Така отборът на Луис Енрике се присъедини към Олимпик Лион, втородивизионния Валансиен и Рен в топ 4 на надпреварата. ПСЖ ще срещне именно "червено-черните" крачка преди финала.

ШАМПИОНСКА ЛИГА: Шоу на Килиан Мбапе: ПСЖ прекърши Сосиедад и се върна на победния път (ВИДЕО)

Пас към миналото

Как се разви мачът ПСЖ-Ница

Мбапе изведе "принцовете" напред в 14-ата минута, оползотворявайки отлично извеждащо подаване от испанеца Фабиан Руис. В средата на първото полувреме френската суперзвезда уцели десния страничен стълб. В 33-ата минута Дембеле асистира на Руис. Малко по-късно Гаетан Лаборд бе на точното място за 2:1. Бразилецът Бералдо сложи точка на спора в 60-ата минута с прецизен изстрел.

ОЩЕ: Гений или чист късмет: Килиан Мбапе стори епичен финт в Лига 1 (ВИДЕО)