Сити е детрониран: Манчестър Юнайтед спечели ФА Къп и влетя в Европа! (ВИДЕО)

3880
Снимка: GettyImages

Отборът на Манчестър Юнайтед спечели трофея ФА Къп, след като победи градския си съперник Манчестър Сити с 2:1 на финала на "Уембли" в Лондон. "Дяволите" детронираха действащия шампион след исторически голове на тинейджърите Алехандро Гарначо и Коби Мейну.

Манчестър Юнайтед детронира Манчестър Сити на финала на ФА Къп

Юнайтед изигра може би най-добрите си 90 минути през целия сезон. Възпитаниците на Ерик тен Хаг показаха невероятно себераздаване и отлична дисциплина в отбрана, за да ограничат до минимум опасностите пред вратата на Андре Онана.

Гарначо откри резултата в 30-ата минута, когато отбраната на Сити допусна груба грешка в отбрана. Основната вина бе на Йошко Гвардиол, който отклони топката с глава пред вратаря, подарявайки я на Гарначо, а той вкара на празна врата.

Манчестър Сити - Манчестър Юнайтед

Тинейджърите Гарначо и Мейну герои за "дяволите"

В 39-ата минута Коби Мейну успя да се възползва от асистенция на Бруно Фернандеш, за да удвои аванса на "червените" преди почивката. През втората част Сити натисна Юнайтед, като Кайл Уокър на два пъти тества рефлексите на Онана, а Холанд уцели греда.

Гуардиола включи в игра и "златната" резерва Жереми Доку, който бе най-голямата заплаха за Юнайтед през цялото второ полувреме. В 87-ата минута именно той върна един гол. В оставащите минути обаче Сити не успя да се добере до втори гол и загуби срещата.

Юнайтед спечели 13-ия си трофей във ФА Къп, доближавайки се на едно отличие от рекордьора Арсенал. Победата класира "дяволите" и за Лига Европа, докато Челси ще играе в Лигата на конференциите. Предстои да стане ясно и бъдещето на Ерик тен Хаг, за когото се спекулира, че няма да остане на "Олд Трафорд" през следващия сезон.

Още спортни новини четете в Actualno.com!