Сити и Брайтън изиграха феноменален мач, но не се победиха (ВИДЕО)

4584

Брайтън и Манчестър Сити завършиха при резултат 1:1 в отложен мач от 32-я кръг на Висшата лига. На стадион "Амекс" Фил Фоудън откри в средата на първата част, а Хулио Енсисо изравни с великолепен удар в 38-ата минута. По време на двубоя бяха отменени общо три гола - два за "чайките" и един за "гражданите".

Срещата започна динамично. За двайсетина минути игра Халанд беше пропуснал две чисти положения. Дани Уелбек пък нацели напречната греда от пряк свободен удар. В 25-ата минута обаче Фил Фодън стреля, Ван Хеке не успя да изчисти добре от голлинията и топката влетя във вратата за 1:0. ОЩЕ: "Млъкни!": Де Бройне скастри Гуардиола и го прати на пейката (ВИДЕО)

В 31-вата минута Митома се разписа, но попадението бе отменено заради игра с ръка. Все пак в 38-ата минута Брайтън изравни. 19-годишният Енсио шутира безупречно от дистанция и остави безпомощен Ортега. Уелбек също реализира в последната минута на редовното време, но и неговият гол не бе зачетен от ВАР. Този път заради засада. В самия край на полувремето Фоудън също уцели греда.

След почивката стражът на Сити реагира безупречно и спря набезите на Фъргюсън и Митома, а мощният изстрел на Еступиниан премина на сантиметри от целта. В 80-ата минута Холанд прати топката в мрежата на „чайките“. Системата за видеонаблюдение обаче се намеси отново и отмени гола на норвежеца заради нарушение в атака. С това равенство Манчестър Сити остава на първа позиция с актив от 89 точки, докато Брайтън е на шесто с място с 62 пункта на сметката си.