В мач с два обрата: Борусия Дортмунд допусна грешка стъпка в Бундеслигата (ВИДЕО)

2249

Борусия Дортмунд допусна грешна стъпка в борбата за топ 4 в Бундеслигата. "Жълто-черните" загубиха с 2:3 от Хофенхайм на "Сигнал Идуна Парк" в сблъсък от 23-тия кръг на немското първенство. Така отборът на Един Терзич остава на четвъртото място с 40 точки, но само с 1 пред петия Лайпциг. "Хофе" от своя страна заема седмата позиция с 30 пункта.

Хофенхайм поведе във втората минута, но...

Мачът премина през няколко обрата - от 0:1 през 2:1 до крайното 2:3. Домакините пропиляха куп изгодни положения, за които могат горчиво да съжаляват. Срещата за тях започна кошмарно. Централният нападател Илас Бебу изведе гостите напред едва във втората минута. Отговорът дойде в средата на първото полувреме, когато Борусия осъществи бърз обрат.

ОЩЕ: Интер излъга Атлетико в Шампионска лига, Дортмунд си остави недовършена работа (ВИДЕО)

Дните до Евро

Дортмунд обърна, младок обаче ги наказа

Лидерът на тима Марко Ройс асистира на Донийл Мален в 21-вата минута, а 4 по-късно подаде и на защитника Нико Шлотербек, който се разписа за 2:1. След почивката обаче под светлината на прожекторите се появи 21-годишният Максимилян Байер. Атакуващият състезател възстанови паритета в 61-вата минута, преди в 65-ата да преодолее Александър Майер за крайното 2:3.

ОЩЕ ОТ БУНДЕСЛИГАТА: Хари Кейн спаси Байерн от нов резил (ВИДЕО)