Въпреки загубата от Фенербахче: Галатасарай защити титлата си в Турция (ВИДЕО)

2448

Галатасарай надделя в битката на върха срещу най-големия си съперник Фенербахче и триумфира в Суперлигата на Турция. "Джим Бом" събра рекордните 102 точки и изпревари с 3 пункта "жълтите канарчетата", за да защити титлата си от миналия сезон. В последния кръг от първенството на южната ни съседка възпитаниците на Окан Бурук победиха с 3:1 при визитата си на Коняспор.

Два гола на Икарди подпечатаха титлата на Галатасарай

Аржентинският нападател Мауро Икарди отбеляза по едно попадение в двете полувремена. Беркан Кутлу се разписа, за да оформи класиката, а датчанинът Лука Прип реализира за домакините. Галатасарай се нуждаеше само от точка в този сблъсък и направи повече от достатъчно, за да завърши на първо място. Коняспор финишира тъкмо пред зоната на изпадащите - 16-а позиция с 41 точки.

ОЩЕ: Мъри: В Турция Гьозтепе, Фенербахче и Галатасарай се радват на пълни стадиони (ВИДЕО)

Фенер громи, но с 99 точки остана втори

В същото време Фенербахче разгроми последния Истанбулспор с 6:0. Един Джеко изведе "жълто-сините" от дузпа в 8-ата минута, а до края на първото полувреме Себастиан Шимански и Душан Тадич също отбелязаха. Брайт Осайи-Самуел вкара за 4:0 в 66-ата минута. Сердар Дурсун и Джошуа Кинг пък оформиха крайния резултат. В предния кръг Фенербахче подчини Галатасарай, но това не се оказа достатъчно за титлата.

Али Соу за малко да спаси тима си от изпадане

Бившият нападател на ЦСКА Али Соу и неговият Анкарагюджю отпаднаха от елита на Турция. Столичани водеха с 2:1 на Трабзонспор до 87-ата минута, а вторият гол бе именно на гамбийския национал. В заключителната фаза обаче тимът от Измир избухна и обърна до крайното 4:2.