Пак повече оздравели, отколкото заразени за денонощие в България

02 юни 2020, 08:08 часа 3313 прочитания 0 коментара

19 нови доказани случая на коронавирус има за вчерашното денонощие, като 9 са влезли в болница. Направени са 1220 PCR теста. С това потвърдените случаи стават 2538. Това заяви проф. Тодор Кантарджиев.

Още: Приложение показва цените на лекарствата в лева и евро

Още: Западнонилската треска взе още жертви в Италия

Данните сочат процентно намаление - 1,55 на сто (19:1220) спрямо 1,73 на сто вчера сутринта.

Оздравели обаче са 33 души, а активните случаи са 1271. 144 души са починали - за вчера е починал мъж в V-та градска болница, без данни за съществени заболявания, както и двама мъже с придружаващи заболявания, както и 66-годишна жена с диабет.

"Изследванията не трябва да се намаляват, за да може всички клъстери да бъдат хващани", уточни професорът.

Още: След падане от люлка: Бебе е с тежка черепно-мозъчна травма, медицинският хелекоптер в помощ

Още: Ръст на салмонелата и чревните инфекции по морето

В Ямбол има 9 нови случаи, но само 4 са в болница. Има една заразена бременна жена, но в утробата детето е защитено, каза Кантарджиев.

259 медици са заразени с коронавирус, като вчера е излязъл нов случай - на медицинска сестра в Сливен.

Още: "САЩ промени статистиката за коронавируса и отчита повече, в Северна Македония става притеснително"

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес