Лидия Иванова е 11-а на Европейската купа по плуване в открити води

30625

Лидия Иванова – спортен талант на "Еврофутбол" за втора поредна година, завърши на 11-то място в старта от 4-тия кръг от Европейската купа по плуване в открити води в Хорн, Холандия.

24-годишната софиянка преодоля 10-километровата дистанция за 2:24:17 часа и постигна най-доброто си класиране за сезона.

Спортният талант Боян Савов обра златото на републиканското по скокове във вода

Спортният талант на "Еврофутбол" Боян Савов обра златото на Държавния шампионат по скокове във вода, който се проведе от 29 юли до днес...

Първа финишира италианката Ариана Бриди. Лидия се справи с бурните води на езерото Маркермеер с по-добро време в сравнение с миналогодишното, когато успя да покрие норматива на Българската федерация по плувни спортове с 13-то си място.

Въпреки че температурата на водата бе 22 градуса, а на въздуха 21, плувците изпитваха сериозни трудности с вълните, които правеха придвижването им в мътните води още по-трудно. Това принуди и три състезателки да се откажат от надпреварата.

Следващите стартове на Лидия на Стария континент са на 13-ти и 14-ти септември в Кастелабате, Италия, когато е и финалният кръг. Тогава тя ще плува 5 и 10 километра.

Лидия участва на Европейската купа благодарение на финансирането на "Еврофутбол" чрез програма "Спортни таланти".