Страхотно! България разби Словения на ръгби (СНИМКИ)

2943

Националният отбор на България по ръгби постигна трета поредна победа в групата си. "Лъвовете" се наложиха над Словения с 39:19. Преди това нашите представители записаха успехи срещу Малта и Израел. Българският тим е на второ място в Европейската конференция - Юг с 13 точки. Той изостава само от лидера Израел, който има шест точки бонус, но приключи с мачовете си.

ръгби България

Момчетата на френския селекционер Ромен Балмис започнаха силно срещата и поведоха със 7:0 след есе на Людовик Трайков и допълнителни точки на капитана Петър Николов. Българският отбор отбеляза есе и в 23-ата минута, но хърватският съдия не го зачете, защото видя пас напред, който е забранен в спорта. Веднага след това Анатоли Анянву, който играе за лондонския Ричмънд, направи второ есе за домакините. Малко преди края на първото полувреме Ивайло Иванов направи трето есе и "лъвовете" поведоха с 22:7.

ОЩЕ: Мислите ръгбито за брутално, значи не сте гледали флорентински футбол!

През втората част Ивайло Иванов направи още две есета, като осъществи хеттрик по този начин, а Анатоли Анянву също реализира още едно есе за крайното 39:19. България направи общо шест есета в мача, като заслужи и бонус.

"Днес направихме много грешки и имахме късмет. След две седмици в Кипър ще е съвсем различен мач, като трябва да коригираме грешките си", коментира Балмис след мача. Последният мач на националния ни отбор в групата е гостуване срещу Кипър след две седмици.