Страхотно представяне: Трето злато за Стиляна Николова на Световната купа

4120

Стиляна Николова взе трети златен медал на Световната купа по художествена гимнастика в Баку. Родната състезателка триумфира на обръч, бухалки и лента. Вчера тя взе златото и в многобоя. Ева Брезалиева пък спечели сребърни медали на топка и лента, както и бронз на обръч.

Стиляна Николова получи 34.650 точки на обръч и взе златото, докато Ева Брезалиева беше оценена с 33.550 точки и остана трета. На топка Брезалиева завоюва сребро, а Николова остана осма след груби грешки.

Ева Брезалиева

На финала на бухалки Николова отново стана шампионка с 34.150 точки. Тя взе и златен медал на лента с 31.300 точки и така приключва надпреварата с четири първи места. Брезалиева беше оценена с 31.100 и завоюва сребърния медал в този финал.

До момента България е спечелила осем отличия на Световната купа в Баку. Стиляна Николова е с четири златни медала, докато Брезалиева е със сребро на топка и на лента, както и бронз на обръч и в многобоя.

В началото на месеца България спечели шест медала от Световната купа в София.