Владо Илиев остана на косъм от топ 10 на Световното в Оберхоф

2051

Най-добрият ни биатлонист Владимир Илиев завърши на престижното 16-о място в преследването на Световното първенство по биатлон в немския зимен курорт Оберхоф. Българинът стартира от 20-а позиция и успя да се изкачи с четири места в надпреварата.

Илиев стартира отлично и след първите си три стрелби имаше само една грешка, което му осигури реални шансове да се бори за място в топ 10. При последното си излизане на стрелбището Владо допусна две грешки, които в крайна сметка му отредиха 16-а позиция.

Състезанието бе безапелационно спечелено от норвежкия хегемон Йоханес Тингес Бьо, който спечели първата си световна титла в преследване. Той остави зад себе си своя сънародник Стурла Холм Лагрейд, който също направи много силно състезание, но силите му стигнаха само за сребро.

В спор за бронза шведът Себастиан Самуелсон успя да надвие норвежеца Тарей Бьо, с което и попречи на Норвегия да класира трима състезатели в топ 3. Първият и единствен път, в който една страна успява да класира трима състезатели в топ 3, е Германия - през 1999-та.

В преследването при жените представителката на България Милена Тодорова финишира 31-ва. Победата бе за Джулия Симон от Франция.