Депутатът от БСП Борислав Гуцанов похвали правителството за успешното справяне с бежанската криза, но от друга страна според него започва да се получава така, че българските работници и служители не получават, това което им се полага.
Още: Удар за Борисов: Мария Габриел извън ръководството на ЕНП
Още: Живописният плаж „Болата“ с нов стопанин
„Само в БДЖ работят над 20 хиляди работници, има служители в Министерството на отбраната, има работници и служители във всеки един от тези сектори, които чакат своята почивка, а ще стане така, че няма да има къде да отидат те и техните семейства“, заяви социалистът по отношение на настаняването на бежанците в държавните почивни станции.
„Може ли да се предвиди в актуализацията на бюджета средства за тези български семейства и български работници и служители, които също имат нужда от почивка?“, попита той министъра на финансите Асен Василев.
Вицепремиерът Василев отговори, че хората, чиито почивки няма да могат да се проведат в заявените бази заради настанените там бежанци, ще бъдат компенсирани.
Още: Борислав Гуцанов се обяви против повишаването на пенсионната възраст
Още: Кирил Петков за ареста в Пловдив: Управлявал е при Главчев и Желязков, не могат да ни го препишат
„Мисля, че това е справедливо. Призовавам да се помисли по тази тема и следващата седмица, когато бюджетът влезе за обсъждане в парламента, да се има предвид и това. Не трябва заради украинските бежанци да страдат българските служители и работници“, каза още Гуцанов.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Лицата, подаващи сигнали за корупция: Парламентът с ключови промени, за да спаси 650 млн. евро