Депутатите окончателно взеха Бюрото за защита от Иван Гешев

15 септември 2021, 12:10 часа 5584 прочитания 0 коментара

Народното събрание прие окончателно прехвърлянето на Бюрото по защита на свидетели от главния прокурор към Министерството на правосъдието.

Още: Радев поздрави новия полски президент, той го покани на визита

Още: Радев има амбиции за пряко включване в политическия живот: Говори Геновева Петрова от “Алфа Рисърч“ (ВИДЕО)

Срещу тази реформа бяха единствено от ДПС и ГЕРБ, които дори в част от времето не участваха в гласуването.  Подкрепата за приемането на закона дойде от "Има такъв народ", "Демократична България", "Изправи се БГ! Ние идваме" и БСП.

"Местите от едната стая в другата и смятате, че това е реформа. Ако утре Гешев стане правосъден министър, сигурно ще искате да преместим бюрото в прокуратурата. Така не се прави реформа, така се правят глупости", изказа се Тома Биков (ГЕРБ) след окончателното приемане на проекта.

Това е единствената законова промяна, извън актуализацията на трите бюджета на страната, която това Народното събрание успя да доведе докрай в двумесечната си работа. Окончателното оформяне на текстовете бе посрещнато с аплодисменти в пленарната зала.

Още: Защо воюват Радев и правителството? Анализ на Елена Дариева (ВИДЕО)

Още: На комисия: Създават Борд по водите - министерства и общини с ангажименти

Превърналият се в спорен законопроект очаквано бе приет след остри реплики между депутатите. Как протекоха дебатите - вижте тук.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Анев
Ивайло Анев Отговорен редактор
Новините днес