Правителството ще проведе редовното си седмично заседание чрез видеоконферентна връзка за пореден път, предаде репортер на БГНЕС.
Още: Отидоха им на крака: КПК отказа да разпита Асен Василев, Кирил Петков и Лена Бориславова (ВИДЕО)
Кабинетът не е заседавал присъствено от 15 юли - първо заради пандемията, а след като вече всички институции възстановиха нормалния ритъм на работа, правителството продължава да провежда заседанията си онлайн.
В дневния ред на министрите е записан проект на решение за приемане на програма за дейността по създаването на кадастъра и имотния регистър през 2020 г. и на отчет за дейността по създаването на кадастъра и имотния регистър през 2019 г.
Кабинетът ще одобри допълнителни разходи и трансфери по бюджета на Министерството на образованието и науката за 2020 г., както и проект на решение за увеличаване капитала на „Студентски столове и общежития“ ЕАД.
Още: Искат закриване на КПК: Симпатизанти на Пеевски излязоха на протест
Предстои приемането на изменение и допълнение на Закона за обществените поръчки, както и изменение и допълнение на Закона за устройство на територията.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Разломът в съдебната власт: Бивш министър вижда решението в предсрочни парламентарни избори