Министърът на вътрешните работи Младен Маринов посети Велико Търново, където се запозна на място със създадената организация и предприетите действия от екипите на пожарна и полиция. Заедно с директора на Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ гл. комисар Николай Николов, директора на РДПБЗН – В.Търново комисар Красимир Кръстев, директора на областната дирекция старши комисар Димитър Машов, кметът Даниел Панов и областния управител проф. Любомира Попова той направи оглед на районна след обилните валежи.
Още: Атанас Зафиров: България трябва да е активен фактор в Европейския съюз
Още: Росен Желязков: Опитите за нелегално преминаване на границата са намалели с над 75%
След инспекцията по поречието на река Янтра и наводнения двор на храма „Свети 40 мъченици“, министър Маринов обобщи, че е от изключително значение подготовката, ако някъде реката наближи критично ниво да се разположат необходимите съоръжения, за да може водата да се удържи в коритото. Правим максималното да покрием всички нужди в цялата страна, не можем да се борим с природата, но превенцията е от изключително значение.
На фона на случващото се в световен мащаб, страната ни може би е пожалена от големи бедствия, но това не трябва да ни успокоява и трябва да се свършим нашата работа, отбеляза вътрешният министър. Той благодари на доброволците, включили се в отводняването и спасителните действия в критични моменти.