Имахме твърд ангажимент с ГЕРБ-СДС. Факт е, че ГЕРБ предпочетоха да изпратят България на избори. Става въпрос за властта в служби и регулатори. Това заяви пред БТВ Явор Божанков от ПП-ДБ.
Още: Борислав Гуцанов се обяви против повишаването на пенсионната възраст
Още: Кирил Петков за ареста в Пловдив: Управлявал е при Главчев и Желязков, не могат да ни го препишат
Нови избори
По думите му никой не вярва, че Мария Габриел се е обидила рязко и е решил да изпрати България на избори, допълни депутатът от ПП-ДБ. Еврозоната е на една крачка, каза още той.
"Не сме обсъждали варианта Андрей Гюров да е служебен министър-председател", коментира Божанков вариантите за премиер.
Бойко Борисов е агент Смит от "Матрицата". Борисов има роля в съдебната система и не иска да я загуби, сравни Божанков лидерът на ГЕРБ.
Още: Лицата, подаващи сигнали за корупция: Парламентът с ключови промени, за да спаси 650 млн. евро
Според него реалната цел на ГЕРБ не е била да удари служебния кабинет, а да не бъде довършена реформата в съдебната власт.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Божанков с намек за министри на "Ново начало": Росен Желязков е новия Пламен Орешарски
Още: "Строшеният F-16": Борисов и Радев се карат дефектни ли са самолетите (СНИМКИ)
Още: Явор Божанков: Безумие е да пратиш държавата отново на избори заради позицията външен министър