САЩ с висока оценка за сътрудничеството ни в областта на сигурността и отбраната

06 октомври 2020, 09:30 часа 2290 прочитания 0 коментара

Висока оценка за напредъка в двустранното сътрудничество между България и Съединените щати в областта на сигурността и отбраната

Още: "Вече е срамно да си приятел с ГЕРБ": Отношенията между Борисов и немските партньори са пред крах?

Още: За Гуцанов президентът трябва да е "ляв и социален", а явно не обединител на нацията, както е в Конституцията

е била изразена по време на разговорите между вицепремиера и министър на отбраната Красимир Каракачанов и Маркус Томи, директор по НАТО и европейските стратегически въпроси в Съвета за национална сигурност към Белия дом. Това съобщи пресцентърът на Министерството на отбраната, като уточни, че това е първата от поредицата срещи на започналото вчера, 5 октомври, работно посещение на военния ни министър в Съединените щати.

Каракачанов е връчил лично писмо от българския премиер Бойко Борисов до американския президент Доналд Тръмп.

В хода на разговорите е била обсъдена темата за евроатлантическата интеграция на Западните Балкани.

Още: "Кандидатурите на "опитомената левица" увеличават шансовете на демократичните сили": Атанасов за Йотова или Киселова за президент

Още: Предложение: Черноморският регион да бъде припознат равностойно на тези, граничещи с Украйна, Беларус или Русия

По-късно през деня министър Каракачанов се е срещнал с представители на ръководството на "Локхийд Мартин". Той е получил от компанията уверения, че производственият процес върви съгласно подписания договор за доставка на изтребители Ф-16 за българската армия.

В рамките на посещението на Красимир Каракачаное в Съединените щати предстоят срещи в Пентагона с министъра на отбраната Марк Еспър, както и разговори в Сената и Държавния департамент.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Спасиана Кирилова
Спасиана Кирилова Отговорен редактор
Новините днес