Само два процента е разликата в изборния резултат между ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ в лидерския 25 МИР в София, става ясно от сайта на ЦИК.
Обработени са 100% от секционните протоколи от изборите за Европейски парламент в 25-а Районна избирателна комисия (РИК) в София-град, предаде БТА. Още: Бойко Борисов победи Ицо Хазарта в София
Според протоколите в 25-а РИК в София ГЕРБ-СДС водят с 22,94%, втори са ПП-ДБ с 20,79%, а трети - "Възраждане" с 16,91%.
Резултатите са следните:
Още: Кой предлага порциите и кой ще предизвика избори? Прогнози на Емилия Милчева (ВИДЕО)
Още: Политолог: Около Радев има очаквания, но той няма идеи, които да подобрят икономическата ситуация
ГЕРБ–СДС - 22,94%
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Желязков се ръкува с Гутереш: България отбелязва 70 години в ООН (СНИМКИ)
Още: Какво държи властта и къде са Борисов, Пеевски и Радев в нея? Говори Димитър Ганев (ВИДЕО)
ПП–ДБ - 20,79%
„Възраждане“ - 16,91%
ИТН - 6,63%
Още: Желязков подкрепи Израел в момент на вълна от признания на Палестина
Още: Стена срещу дронове: Експерти за ролята на щита и как би функционирал
„БСП за България“ - 6,32%
„Величие" - 4,49%
Не подкрепям никого - 3,84%
Общо 31 партии и коалиции са се регистрирали за участие в предсрочните парламентарни избори в 25-и МИР София, показва справка на сайта на РИК. От 25-и МИР-София се избират общо 14 депутати.