В 43-я ден на антиправителствени протести, шествие тръгна от Орлов мост в 8:00 часа, за да направи нова "блокада-изненада" на важна държава институция.
Още: Kaufland със специална брошура за семейно пазаруване
Още: Дъжд и гръмотевици в някои планински райони. Времето утре - 6 август 2025 г.
Шествието, водено от представители на движение "Боец", стигна до сградата на Антикорупционната комисия, чийто председател е бившият главен прокурор Сотир Цацаров.
Недоволните искат среща с бившия обвинител номер едно, за да му връчат оставката като председател на Комисията за противодействие на корупцията и за отнемане на незаконно придобитото имущество (КПКОНПИ) и да му потърсят отговорност за липсата на реакция по техни сигнали, свързани с къщата в Барселона, "Апартаментгейт", ЦУМгейт и др.
"Искаме среща с Цацаров, искаме той да слезе тук при нас, ако това не се случи, ще имаме поредната институция на мафията, която ние гражданите закриваме", заяви на мегафона Георги Георгиев, председател на "Боец". Той каза, че докато няма среща, хората пред сградата на КПКОНПИ няма да пуснат служители на комисията до работните им места и добави, че може Цацаров да влезе през някое мазе, ако иска. "Чакаме да почне работното време и лично да влезем да му поискаме оставката", каза Георгиев.
Още: Нови ограничения, нови глоби: В сила са промените в Закона за движение по пътищата
Още: Международният ден на лешояда събира малки и големи в сърцето на Родопите
Протестиращите залепиха надписи "Офис на Пеевски" върху фасадата на сградата, предаде БГНЕС. А около час след като се появиха пред КПКОНПИ, вече бяха опънати и първите палатки пред входа на институцията. В крайна сметка до среща с Цацаров не се стигна, защото охраната обяви действията на хората за незаконни, тъй като някои от тях замериха сградата с яйца.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: 173 хил. души нямат достъп до вода: Омбудсманът има препоръки
Предишните блокади, организирани от "Боец", бяха на правосъдното министерство и на ЦИК!
Още: Свърши ли ретро лятото и кога спират валежите: Проф. Георги Рачев с оптимистична прогноза
Още: Пълен списък с оръжия: За какво България ще тегли заем в рамките на превъоръжаването в ЕС