По време на тези консултации при президента Румен Радев разбрахме на кого няма да даде третия мандат. Смислени дебати нямаше. Президентът продължава да показва неприязън към "Демократична България". Това беше дебат, не консултации. Това каза Милен Керемедчиев в ефира на Нова телевизия.
Още: Психолог: Ние отдавна живеем в едно недоверие към институциите
Още: Най-важните новини за деня: 17 септември 2025 г.
"Човекът вчера каза, че докато е студено, няма да има избори, а ще ги вмъкнем малко преди плажа. Смешно е. Уж правиш консултации, пък говориш за избори. От два месеца ни плашат със студена, сурова и гладна зима, но тя не идва. Но това не пречи да ни спасяват два месеца. Аз изключително спасен се чувствам и съм щастлив", коментира Арман Бабикян.
„Поведението на партиите е като игра на котка с мишка. Едно надлъгване, което отстрани е доста грозно. Основната причина не е зимата, а законите, които трябва да се приемат, за да получим парите от Плана за възстановяване. Но аз не разбрах нещо да е прието. Занимават се с всичко друго“, коментира Лидия Шулева.
Според Емил Димитров-Ревизоро всички се мразят, бягат от избори и се оправдават с Плана за възстановяване.
Още: Чехия ни предлага модерни учебни военни самолети L-39
Още: За девети път: Варна протестира в подкрепа на кмета и двамата общински съветници
Керемедчиев заяви още, че консултациите не са за да се състави правителство, а за да бъдат омаскарени всички партии.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Проф. Христо Пимпирев: 70% от водата се губи във водопроводите
Бабикян пук добави, че тонът на президента е бил по-мек с ГЕРБ и ДПС.
Относно връщането на хартиената бюлетина Бабикян смята, че отново се връщаме там, където сме били и при влизането си в ЕС.
По думите на Ревизоро с връщането на хартиената бюлетина слагаме мръсните пари в урната. „Но това може да стане и с флашката и машините“, добави той.
Още: Внимание, шофьори: Магистрала "Тракия" с голям участък, затруднен за придвижване цяла седмица
Още: За пръв път в България - превенционна eскейп стая на колела за трафика на хора
Шулева е убедена, че ще се стигне до гласуване чрез апликация на телефона. „Това поколение не знае друго освен смартфона. За тях всичко друго ще е архаично“, каза тя.
ОЩЕ: Нинова след консултациите: Ако получим третия мандат, ще положим усилия (ВИДЕО)