Мъж почина на летище София, нямало дефрибилатор

18 юли 2023, 08:31 часа 2153 прочитания 0 коментара

64-годишният мъж от Кипър почива след като слиза от самолета, с който е пътувал, на летище София.

Още: Изкуствен интелект ще учи българските полицаи как да бият по-внимателно

Още: Вертолет "Кугар" се включи в гасенето на пожара в Струмяни: Каква е ситуацията?

По думите на свидетел на летището не е имало дефибрилатор. От спешна помощ пристигат 9 минути след подадения сигнал, а реанимационните действия продължават повече от 50 минути.

„В неделя вечерта кацнахме към 00,30 ч, когато чакахме за багаж, което отне поне 45-50 минути, съпругът ми забеляза, че един мъж лежи на земята. Един от пътниците му правеше сърдечен масаж. Имаше двама човека персонал от летището. Имаше много хора, беше страшно горещо, климатиците не работеха, всички се оплакваха. Нямаше дефибрилатор", каза за Би Ти Ви Елица Бейска.

 От летище София уточниха, че разполагат с 24-часов медицински екип, който се е отзовал веднага на сигнала. При пристигане на място е установено, че пътникът няма сърдечна дейност. От аеропорта допълниха, че разполагат с три дефибрилатора.

Още: Практични решения за дома и лятото с отстъпки до 60% в Kaufland

Още: Министерство на туризма създава общ туристически продукт съвместно с общините от Южното Черноморие

ОЩЕ: Самолет спука гума при кацане на летище София и забави графика на полетите

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Мартин Стоянов
Мартин Стоянов Отговорен редактор
Новините днес