Трескава подготовка на Бузлуджа за събора на БСП

25 юли 2012, 15:04 часа 18361 прочитания 0 коментара

Трескава подготовка тече на историческа поляна на Бузлуджа за събора на левицата в събота, предаде БГНЕС.

Още: Психолог: Ние отдавна живеем в едно недоверие към институциите

Още: Най-важните новини за деня: 17 септември 2025 г.

Палатки и скари се монтират, пръска се за кърлежи, боядисва се паметникът. Утре ще бъдат инсталирани около 100 химически тоалетни. От БСП очакват рекордно посещение тази година.

Припомняме, че 27 и 28 юли 2012 г. ще се проведе традиционният Национален събор на левицата Бузлуджа 2012. Тазгодишният събор е посветен на 121- та годишнина на организираното социалистическо движение в България и провеждането на Бузлуджанския конгрес.

На редовното си заседание през септември 2011 г. правителството взе решение да предостави безвъзмездно "чинията" на Бузлуджа на Българската социалистическа партия. Паметникът на връх Бузлуджа е частна държавна собственост и дотогава се стопанисваше от областната управа в Стара Загора.

Още: Чехия ни предлага модерни учебни военни самолети L-39

Още: За девети път: Варна протестира в подкрепа на кмета и двамата общински съветници

Редактор: Яна Баярова

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Десислава Любомирова
Десислава Любомирова Отговорен редактор
Новините днес