"Няма да коментирам кой и как е спечелил ромския вот в махалите. Нито как се стопи разлика от 11 процента в екзитполовете. Със сигурност не беше за Васил Терзиев. Ще напомня само едно. Тези хора направиха изборните правила точно такива, каквито си искат те. И загубиха по собствените си правила. Върховна наглост е сега да се оплакват точно от това."
Още: „Червена зона“ за паркиране в София, цената ще е солена: Идеи за нови промени
Още: Не съм послушко и това дразни много хора: Васил Терзиев за проблемите на София
Това написа в профила си в социалните мрежи депутатът от ПП-ДБ Явор Божанков след негова среща столичния кмет.
"Ясно е кой спечели изборите за районни кметове, за градски кмет и най-много места в Столична община. ... Случаят с изборите в София е близък до този каубойски сюжет. Но наобратно. ГЕРБ, ДПС, ИТН, БСП и Възраждане активно участваха в отмяната на машинния вот. Въпреки, че изцяло машинния вот се доказа като безпроблемен и сигурен. Представителите в ЦИК на тези сили буквално опраскаха машинното гласуване и направиха машините обикновени принтери", разказа Божанков.
Още: Борисов иска нови избори в София: Терзиев не е кмет (ВИДЕО)
Още: Магията на танца оживя в спектакъла „Зад кулисите, там, където започва” в Самоков
Още: Косят зелените площи в София, на места се пръска и срещу кърлежи
"Тези хора са способни да работят срещу интересите на гражданите, способни са дори да не работят изобщо. Стига на друг да му бъде гадно. Абсолютна мерзост е след всичките си свинщини да загубиш но да не признаеш това а да внушаваш, че друг е виновен", пише още той.
Още: ЦГМ с важна информация за синята и зелената зона в София по празниците
Още: Обвинения в преврат и зависимости от Пеевски: СОС запази новото ръководство на "Метрополитен"
Припомняме, че за четвъртък е насрочено поредното заседание на Столичния общински съвет, по време на което се очаква да бъде избран председател на местния парламент от седмия опит. Според предварителните нагласи има постигнат крехък консенсус около кандидатурата на Цветомир Петров от ПП-ДБ-СС.
Още: Лоша миризма и лай: Жена отглеждала 48 кучета в столичен апартамент (ВИДЕО)
Още: Флашките не лъжат: Липсват повече гласове за Терзиев, отколкото за Григорова