Първа проверка на Терзиев, първи проблем: На "Св. Александър Невски" (СНИМКИ)
ОЩЕ: Няма да се паркира около "Св. Александър Невски", въвеждат пешеходна зона
Какво установи на място кметът?
Оказва се, че маркировката е положена върху кални и прашни участъци и може да бъде изтрита с едно движение, обясни градоначалникът в профила си във Facebook.
На място Терзиев се е срещнал с изпълнителния директор на "Трейс Груп Холд" АД и с ръководителя на обект ЦГЧ-Зона 4. На срещата са присъствали и представители на строителния надзор и на направление "Обществено строителство" в Столичната община.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber!
От компанията са уверили столичния кмет, че поемат ангажимент да отстранят и коригират забележките.
И още проблеми
С изненада Терзиев установил и че линията за незрящи завършва в паркинга. "Това e абсолютно недопустимо", категоричен е кметът. Той е и сигурен, че може да бъде направено изрядно, щом в други градове в Европа е възможно.
Васил Терзиев открил още, че при започването на проекта през 2017 г. не са направени опитни участъци на обекта, каквито са добрите европейски практики.
Столичният кмет отново припомни и един от основните си приоритети - качествено изпълнение на ремонтите в София и от първия път.
Вижте всички последни новини от Actualno.com
Още от СОФИЯ:
Васил Терзиев: Ще бъдем толерантни при първо нарушение за стари коли в центъра, при следващо - глоба
Твърдо: БСП няма да подкрепи Борис Бонев за председател на СОС
Нискоемисионната зона в София влиза в сила, ето откога и как
След обгазяването на София: Терзиев смени шефа на общинското предприятие за третиране на отпадъци
Васил Терзиев: Почистването на кварталните улици продължава и в момента
Георги Георгиев: Не, кмете, ситуацията в София не е овладяна (ВИДЕО)
Поредната авария остави квартали на София на студено
Продължава почистването на София след снега
Агресия на пътя: Шофьор разби стъклото на кола и нападна жената зад волана
Заради снега: Глобиха със 120 000 лева почистващите фирми в София
Редактор:
Виолета Иванова
Етикети: Васил Терзиев маркировка Св. Александър Невски