Кметът на Лом - Цветан Петров от ГЕРБ - е привлечен като обвиняем по досъдебно производство за престъпление против политическите права на гражданите, съобщиха от прокуратурата на 12 май.
"Намираме се в изцяло нова политическа ситуация. Вече има съвсем различно парламентарно мнозинство и то е на една политическа сила, получила мандата от гражданите за каквото прецени".
ГЕРБ и ДПС се държат уплашено и смирено. Това каза пред БНР депутатът от "Прогресивна България" Явор Гечев, бивш служебен министър на земеделието, като коментира:
"Опозицията се държи по два различни начина - доста смирено и уплашено се държат ГЕРБ и ДПС, защото 131 депутати на ПБ са си 131 депутати.
ГЕРБ не подкрепи кабинета на Румен Радев, но и не гласува против него. При вота за новото правителство парламентарната група избра да се въздържи, превръщайки се в единствената политическа сила в опозиция, която не застана срещу кабинета.
За ГЕРБ приоритет на това Народно събрание трябва да бъде приемането на бюджета, като те са против вдигането на данъци и са за свиване на неефективни държавни разходи.
България има нужда от предвидимост, работещи институции и ясно проевропейско управление, което да гарантира ускорено икономическо развитие, сигурност и защита на националния интерес.
"Гледаме на новия етап в българската политика като етап на нормализация. Ясно е кой носи отговорност за управлението и кому е отредена ролята на опозиция.
"След 5 години бюджетен волунтаризъм, дошло е време за тежки решения. Макар че ролята на опозицията е да критикува, декларирам пред вас, че бихме дали подкрепа за някои по-тежки решения, особено ако са с реформаторски профил.
Опозицията ще е категорично разделена на две - от едната страна ще са ГЕРБ и ДПС, които ще заемат позицията "Когато духа силен вятър, не трябва да издигаш стена срещу него, а вятърна мелница".
По време на тържественото заседание на старта на 52-рото Народно събрание присъстваха 239 от 240 народни представители. Оказа се, че отсъстващия от първия работен ден е депутатът от ГЕРБ-СДС Любен Дилов-син, който е получил инфаркт в Италия, потвърдиха от формацията му "Гергьовден".
"Огромно мнозинство от гражданите сложиха край на фрагментирания политически процес. ГЕРБ-СДС ще бъдем дясно-консервативна, смислена и силна опозиция, която ще отстоява интереса на своите избиратели и ще оказва системен парламентарен контрол над мнозинството.
"Това, което направих, считам за правилно", заяви пред медиите кметът на Стара Загора Живко Тодоров, който коментира оттеглянето си от Изпълнителната комисия на ГЕРБ.
Централната избирателна комисия (ЦИК) публикува списъка с имената на депутатите в новия парламент след проведените предсрочни парламентарни избори на 19 април в неделя.
Приемаме решението на Живко Тодоров като личен акт на отговорност. Той е един от най-успешните кметове на ГЕРБ и в съвместната ни работа сме направили много за Стара Загора.
Скъпи приятели, винаги съм бил човек, който може да носи отговорност. Затова се оттеглям като член на ИК на ГЕРБ. Ще дам енергията си и цялото си внимание на развитието на Стара Загора.
Оттеглянето на и.ф. главен прокурор Борислав Сарафов точно в този момент изглежда като опит за договорка с новата власт. Има едно интересно съвпадение.
"Изумително лицемерие и наглост. След като си бранил Сарафов с години, казвал си, че е легитимен главен прокурор, твои министри и премиери са се снимали усмихнати до него, отказал си в предизборната кампания да го коментираш, докато той ти е слагал чадър на схемите, да напишеш това.
Оставката на Борислав Сарафов е достоен, но закъснял личен акт. Това заявиха от ГЕРБ в пост в профила си във Facebook. "За ГЕРБ институциите винаги са били на първо място.
Централната избирателна комисия (ЦИК) публикува списъка с имената на депутатите в новия парламент след проведените предсрочни парламентарни избори на 19 април в неделя.
По време на тържественото заседание на старта на 52-рото Народно събрание присъстваха 239 от 240 народни представители. Оказа се, че отсъстващия от първия работен ден е депутатът от ГЕРБ-СДС Любен Дилов-син, който е получил инфаркт в Италия, потвърдиха от формацията му "Гергьовден".
"Намираме се в изцяло нова политическа ситуация. Вече има съвсем различно парламентарно мнозинство и то е на една политическа сила, получила мандата от гражданите за каквото прецени".
Скъпи приятели, винаги съм бил човек, който може да носи отговорност. Затова се оттеглям като член на ИК на ГЕРБ. Ще дам енергията си и цялото си внимание на развитието на Стара Загора.
България има нужда от предвидимост, работещи институции и ясно проевропейско управление, което да гарантира ускорено икономическо развитие, сигурност и защита на националния интерес.
"След 5 години бюджетен волунтаризъм, дошло е време за тежки решения. Макар че ролята на опозицията е да критикува, декларирам пред вас, че бихме дали подкрепа за някои по-тежки решения, особено ако са с реформаторски профил.
"Изумително лицемерие и наглост. След като си бранил Сарафов с години, казвал си, че е легитимен главен прокурор, твои министри и премиери са се снимали усмихнати до него, отказал си в предизборната кампания да го коментираш, докато той ти е слагал чадър на схемите, да напишеш това.
Оставката на Борислав Сарафов е достоен, но закъснял личен акт. Това заявиха от ГЕРБ в пост в профила си във Facebook. "За ГЕРБ институциите винаги са били на първо място.
Оттеглянето на и.ф. главен прокурор Борислав Сарафов точно в този момент изглежда като опит за договорка с новата власт. Има едно интересно съвпадение.
ГЕРБ и ДПС се държат уплашено и смирено. Това каза пред БНР депутатът от "Прогресивна България" Явор Гечев, бивш служебен министър на земеделието, като коментира:
"Опозицията се държи по два различни начина - доста смирено и уплашено се държат ГЕРБ и ДПС, защото 131 депутати на ПБ са си 131 депутати.
"Това, което направих, считам за правилно", заяви пред медиите кметът на Стара Загора Живко Тодоров, който коментира оттеглянето си от Изпълнителната комисия на ГЕРБ.
Кметът на Лом - Цветан Петров от ГЕРБ - е привлечен като обвиняем по досъдебно производство за престъпление против политическите права на гражданите, съобщиха от прокуратурата на 12 май.
Приемаме решението на Живко Тодоров като личен акт на отговорност. Той е един от най-успешните кметове на ГЕРБ и в съвместната ни работа сме направили много за Стара Загора.
Опозицията ще е категорично разделена на две - от едната страна ще са ГЕРБ и ДПС, които ще заемат позицията "Когато духа силен вятър, не трябва да издигаш стена срещу него, а вятърна мелница".
"Огромно мнозинство от гражданите сложиха край на фрагментирания политически процес. ГЕРБ-СДС ще бъдем дясно-консервативна, смислена и силна опозиция, която ще отстоява интереса на своите избиратели и ще оказва системен парламентарен контрол над мнозинството.
За ГЕРБ приоритет на това Народно събрание трябва да бъде приемането на бюджета, като те са против вдигането на данъци и са за свиване на неефективни държавни разходи.
ГЕРБ не подкрепи кабинета на Румен Радев, но и не гласува против него. При вота за новото правителство парламентарната група избра да се въздържи, превръщайки се в единствената политическа сила в опозиция, която не застана срещу кабинета.
"Гледаме на новия етап в българската политика като етап на нормализация. Ясно е кой носи отговорност за управлението и кому е отредена ролята на опозиция.