Новак Джокович прегази Надал за титла №7 в Мелбърн

4250
Снимка: Guliver/GettyImages

Новак Джокович не остави никакви съмнения в това кой е най-добрият тенисист на планетата в началото на 2019 година. В дългоочаквания финал на Australian Open срещу световния №2 Рафаел Надал сръбският майстор на ракетата съсипа испанския си съперник, печелейки по безпрецедентен в съперничеството им на финали от Големия шлем начин. На "Род Лейвър Арена" той взе мача с 6:3, 6:2, 6:3.

Още в първия сервис гейм на Надал в мача Джокович реализира пробив, като позволи на съперника му да вземе само 1 точка при негов начален удар за целия сет. Това накара Рафа да се върне към стария си начин на игра - по-назад зад основна линия и с по-балонни удари, за да се задържа в дългите размени, но и това не помогна - два категорични пробива във втория сет за Джокера, спечелен с 6:2.

Безкомпромисен Надал прегази и Циципас по пътя към пети финал в Австралия

Вторият в света Рафаел Надал разби изненадата на турнира в Австралия Стефанос Циципас с 6-2, 6-4, 6-0 в първия полуфинал от мъжката схе...

В третата част изглеждаше, че може да се заформи поне малко равностоен двубой, но Надал не се възползва от малкото си шансове - при изоставане от 2:3 гейма той имаше точка за рибрейк (единствената му точка за пробив в целия двубой), а Джокович отново реализира два пробива, с които не остави съмнение кой е безспорният №1 към този момент в мъжкия тенис.

Това беше 8-и финал в турнири от Големия шлем между двамата, като Джокович изравни за 4:4, но това беше и най-убедителната победа за него във финал срещу испанеца.

След 28-ата победа над Рафа Джокера вече е с 15 титли от Големия шлем (само на 2 зад испанеца), като това е 7-ата му в Мелбърн. Освен това той спечели 3-и пореден турнир от голямата четворка, след като триумфира на "Уимбълдън" и "US Open" през миналата година.

Подробности за мача Новак Джокович - Рафаел Надал четете в SPORTLIVE.BG.

Джокович разпиля Пуй и достигна седмия си финал в Мелбърн

Водачът в световната ранглиста Новак Джокович се класира за финала на Откритото първенство на Австралия по тенис, след като постигна ка...