България приключи безславно пътя си на Евроволей 2021

1799
Снимка: eurovolley.cev.eu

България загуби от Германия в 1/8-финалите на Европейското първенство по волейбол за мъже, което се провежда в Полша, Чехия, Естония и Финландия. Нашите отстъпиха с 1:3 гейма на Бундестима – в отделните части (14:25, 25:18, 19:25, 22:25).

Германците започнаха много силно и концентрирано и не оставиха шансове на „лъвовете“, печелейки с убедителното 25:14. Последва обаче реакция от българския отбор, който възстанови паритета. Германия си върна контрола с гейм на 18, за да затвори срещата в своя полза след 25:22 – в четвъртия гейм нашите имаха своите възможности и водеха в резултата в средата на частта, но в крайна сметка не успяха да стигнат до тайбрек и отпаднаха от надпреварата.

България с драматична победа над Чехия на Евроволей 2021

Националният отбор на България по волейбол записа втора поредна победа на Европейското първенство. Момчетата на Силвано Пранди изиграха...

Най-резултатен за победителите бе Мориц Карлицек с 19 точки. 17 добави Георг Грозер. За възпитаниците на Силвано Пранди нито един волейболист не приключи с двуцифрен точков актив – по осем имаха Цветан Соколов и Алекс Грозданов. Германия продължи към 1/4-финалите, където съперник ще бъде Италия, надиграл категорично Латвия с 3:0 гейма.

Другият ясен четвъртфинал противопоставя един от домакините Полша срещу Русия. Нидерландия намери място сред последните осем след петгеймов успех над Португалия и чака победителя от мача между действащия европейски шампион Сърбия и Турция.