Цецо Соколов с 26 т. за успеха на Тренто над УПЦН (Сан Хуан)

3331
Цецо Соколов с 26 т. за успеха на Тренто над  УПЦН (Сан Хуан)
Снимка: FIVB

Тренто с Цветан Соколов измъкна  първа победата на световното клубно първенство по волейбол в Бело Оризонте. Италианският тим се добра до успеха с 3:2 (23:25, 25:23, 38:36, 22:25, 15:11) над аржентинския УПЦН (Сан Хуан) в драматичен мач от група Б. След загубата от Ал Раян треньорът на Тренто Серниоти направи промени в състава. След 1:1 гейма третият продължи над 40 минути. Спечели го Тренто с 38:36 и получи психологическо преимущество, въпреки че всичко се реши в тайбрека.  Успехът възвърна самочувствието и надеждите на италианците за полуфинал.

Отново най-резултатен бе Цветан Соколов , който донесе победата на Тренто, като отбеляза 26 точки (2 блокади, 1 ас). С 15 остана съотборникът му Филипо Ланца. Капитанът Бирарели имаше желязна блокада и от общо 12-те му точки за мача, 6 са от блокада. 24 точки за аржентинския отбор записа бразилският национал Тео Лопес.

Казийски отбеляза 16 т. и класира Ал Раян на полуфинал в Бразилия

Матий казийски и тимът, в който играе само за Световното клубно първенство - Ал Раян,се класира на полуфиналите в Бело Оризонте. За раз...