Италия премина през Франция, за да си осигури финал с Полша на ЕвроВолей 2023

2850
Снимка: Bulgarian Volleyball Federation

Във втората полуфинална среща от Европейското първенство по волейбол актуалният световен шампион Италия категорично надви олимпийския първенец Франция с 3:0 гейма (25:21, 25:19, 25:23) за 91 минути, за да си осигури двубой за титлата срещу победителите от Лигата на нациите Полша.

Как се разви полуфиналът Италия-Франция

Първият гейм беше равностоен, но в края му "Скуадра Адзура" се наложи с по-добра игра в атака. Във втората част възпитаниците на старши треньора Фердинандо де Джорджи бързо натрупаха аванс и не го изпуснаха до края. Италианците държаха под контрол развоя на събитията и в третия гейм, съперниците им се доближиха само на точка, но все пак мачът завърши с категоричното 3:0.

Най-резултатните в мача

Юри Романо беше най-резултатен за Италия с 15 точки, а Даниеле Лавия добави 13. За елиминиралата България Франция с 10 се отличи Бартелеми Шинениезе. Финалът е в събота, 16 септември. "Скуадра Адзура" и Полша, която обърна Словения, отново ще спорят за титлата, както го сториха на Световното първенство през 2022 година.