Жалко: България допусна обрат срещу Хърватия и записа втора загуба на Евроволей 2023

5817
Снимка: Bulgarian Volleyball Federation

Българският национален отбор по волейбол за мъже загуби от тима на Хърватия с 1:3 гейма (25:22, 16:25, 22:25, 21:25) в четвърти мач от група В на Евроволей 2023. "Лъвовете" поведоха с един гейм в зала "Конгресна" във Варна, но бяха обърнати и допуснаха втора загуба в турнира.

България загуби от Хърватия на Евроволей 2023

Двубоят започна отлично за момчетата на Пламен Константинов, които взеха няколко точки аванс. Хърватия изравни играта в средата на първия гейм, но така и не успя да излезе напред. "Трикольорите" контролираха събитията през първия гейм и закономерно спечелиха с 25:22.

Силен старт за "лъвовете", но лошо продължение...

Всичко обаче се преобърна във втората част, когато при 3:3 Хърватия влезе в серия от пет спечелени точки. Солидната преднина постепенно нарасна до 10 точки, а в края на частта "шахматистите" спечелиха спокойно с 25:16.

В третия гейм България започна силно и си осигури аванс от две точки, който обаче веднага бе заличен от гостите. Частта вървеше точка за точка до 19:19, когато Хърватия успя да спечели ключовите точки и да отвори преднина, която запази до самия край за 25:22 точки.

Националите по волейбол изпреварени от Хърватия в класирането

В последния гейм Хърватия започна да трупа преднина от самото начало. В средата на частта "лъвовете" изоставаха с цели седем точки, а в края България се добра до 21:22 точки, но Хърватия все пак стигна до победата с 21:25. В групата България падна до трето място с 6 точки - на три от лидера Словения и на две от Хърватия.

Още волейболни новини четете в Actualno.com!