След фиаското с Португалия, волейболните национали се разбиха в "китайската стена"

2349
Снимка: FIVB

Мъжкият национален отбор на България по волейбол записа трета поредна загуба в Лигата на нациите. На турнира в Нингбо /Китай/ „лъвовете" отстъпи ха с 0-3 (24-26, 20-25, 17-25) гейма на домакините.

Срещата беше равностойна в първия гейм, но след това китайците взимаха ранна преднина, а в третия сет довършиха възпитаниците на Силвано Пранди.

България започна с победа над Канада във волейболната Лига на нациите

Националният отбор на България по волейбол стартира тазгодишното си участие в турнира Лига на нациите със страхотна побе...

Най-резултатен в мача стана Чуан Дзян с 16 точки, а Джан отбеляза 11.

За нашите топ реализатор стана Светослав Гоцев с 9 точки. Тодор Скримов записа 8, а Николай Учиков 7.

Така Китай записа първа победа, а „лъвовете" останаха с единствената си срещу Канада в първия мач. Утре нашите играят срещу Полша, а в неделя срещу Франция.

Още подробности за развитието на мача, прочетете в sportlive.bg.