Извънредно положение в Калифорния заради бушуващите пожари

08 декември 2017, 20:18 часа 1928 прочитания 0 коментара

Американският президент Доналд Тръмп въведе извънредно положение в Калифорния, заради бушуващите в щата пожари, съобщава The Hill, цитиран от "Фокус".

Още: Ще отиде, няма да отиде: Тръмп размисли за срещата на Зеленски и Путин (ВИДЕО)

Още: Тръмп: Може да поканя Путин на Световното по футбол (ВИДЕА)

Това става ден след като губернаторът Джери Браун изпрати официално писмо до държавния глава с подобно искане.

От началото на тази седмица градовете Лос Анджелис, Сан Диего и Вентура се борят с набиращите сила стихии, избухнали най-вече заради наличието на топли и сухи ветрове. По данни на изданието, десетки сгради са унищожени от огъня.

Заповедта на Тръмп ще даде право на Федералната служба за справяне с бедствията да се намеси и окаже помощ на щатските пожарникари.

Още: Фамозен обрат: Републиканските гласоподаватели в САЩ вече искат военна помощ за Украйна

Още: Стара вражда: ФБР влезе в дома на бивш съветник на Тръмп, който не спира да критикува президента

През октомври Калифорния също бе засегната от пожари, бушуващи в продължение на седмици, вследствие на които бяха нанесени огромни финансови щети а 44 души загинаха.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Деница Райкова
Деница Райкова Отговорен редактор
Новините днес