Лудогорец бе на път да сгафи, но ликува в последната секунда срещу Спартак Търнава (ВИДЕО)

7771
Снимка: PFC Ludogorets 1945

Лудогорец записа изключително ценна победа с 2:1 при визитата си на Спартак Търнава в предпоследен двубой от група H на Лигата на конференциите. Квадо Дуа откри резултата в 74-тата минута, но само 4 по-късно Ерик Даниел изравни. Матиас Тисера се превърна в големия герой за "орлите", разписвайки се в последната секунда от срещата.

Преди това попадение на Бърнард Текпетей бе отменено заради засада в хода на атаката. В 85-ата минута Оливие Вердон пропусна от дузпа. Все пак разградчани завоюваха драматично успеха, който ги изкачи до второто място с 9 точки - колкото има и третият Фенербахче. Спартак Търнава е на дъното с пункт в актива си, докато Нордселанд е лидер с 10 точки.

ОЩЕ: Италианци и германци се интересуват от защитник на Лудогорец

Гол на Текпетей бе отменен заради засада

На стадион "Антон Малатински" гостите стартираха по-активно, но не съумяха да създадат 100%-ови ситуации. В 23-тата минута Бърнард Текпетей матира Доминик Такач с мощен шут от близка дистанция. Голът впоследствие бе отменен заради засада в хода на нападението. До края на полувремето мачът бе равностоен.

Вар БФС Боби Михайлов

Квадо Дуа откри резултата

През втората част статуквото се съхрани и "орлите" продължаваха да бъдат по-настоятелни. Педро Нареси опропасти страхотна възможност, излязъл очи в очи с противниковия страж. В 65-ата минута Кайо Видал тества уменията на Такач, който се справи с изстрела на бразилеца. Малко по-късно Текептей пусна хубаво извеждащо подаване към Дуа. Таранът не чакаше втора покана и откри резултата.

ПРЕДИ МАЧА: Георги Дерменджиев: Изграждаме различен игрови стил (ВИДЕО)

Невероятна драма в последните секунди! Тисера е големия герой

Радостта на българския шампион не трая дълго. Ерик Даниел възстанови паритета с удар от границата на наказателното поле. В заключителните минути от редовното време гостите получиха правото да изпълнят дузпа. Зад топката застана Вердон, чийто опит бе отразен от Доминик Такач. Набезите на разградчани не спряха. Вратарят на Спартак блестеше с намеси до последната минута, когато бе преодолян от Тисера за крайното 1:2.

Фенербахче яде голям бой от Нордселанд

В другия двубой от групата Фенербахче загуби със срамното 1:6 при визитата си на Нордселанд, с което почти повтори резила на Лудогорец срещу датския отбор.