Една от най-известните германски банки в лицето на "Дойче банк" ще плати 75 млн. долара за уреждане на съдебен спор, в който се твърди, че германският кредитор се е облагодетелствал финансово от подкрепата на Джефри Епщайн (Джефри Епстийн) за схема за трафик на хора с цел сексуална експлоатация. Това предаде АФП, позовавайки се на материал на "Уолстрийт джърнъл".
Още: ЕК започна антитръстово разследване срещу германски софтуерен гигант
Още: ERP.net - от ERP системa, през Work Management, до концепцията Business OS
Уреждането на спора се отнася до неназован ответник, който през ноември 2022 г. е завел предложен колективен иск. В иска се твърди, че "Дойче банк" е осъществявала бизнес с Епщайн, като е знаела, че той използва средствата по сметката за подпомагане на дейността по трафик на хора с цел сексуална експлоатация.
Епщайн е американски финансист и милионер, който се самоуби през 2019 г., докато очакваше съдебен процес за сексуални престъпления - такава е официалната верися. Той е започнал да работи с "Дойче банк" през 2013 г., след като JPMorgan Chase е закрила сметките му, се казва в доклада.
Неидентифицирана жена и американските Вирджински острови заведоха отделни искове срещу JPMorgan в края на миналата година, обвинявайки банката, че е улеснила престъпленията на Епщайн, като е пренебрегнала предупрежденията и е продължила да го държи като клиент до 2013 г. Според съдебните документи призовките по тези дела са насочени към множество известни хора, които Епщайн вероятно е посочил на JPMorgan като клиенти, включително Илон Мъск и съоснователя на Google Лари Пейдж.
Още: Google пуска евтин изкуствен интелект
Още: София сред първите в света с ново поколение IQOS бутик
Банката отрича обвиненията и е завела свой собствен иск срещу бивш изпълнителен директор заради връзките му с Епщайн.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Уорън Бъфет продаде акциите си в китайски автомобилен производител
Още: "Облечи живота си с нещо безценно": Answear с нова кампания и поетични видеа за човешките отношения
През юли 2020 г. "Дойче банк" се съгласи да плати 150 млн. долара за уреждане на обвиненията, повдигнати от нюйоркския департамент за финансови услуги, за пропуски в спазването на законодателството, свързани с работата на банката за Епщайн.
ОЩЕ: 20 години затвор за приятелката на мистериозно умрял милиардер, сочен за педофил