Нападението над секретаря на сдружението "Цар Борис Трети" в Охрид Християн Пендиков, не е от омраза, каза адвокатът на обвиняемия Илия Спасески Димитрия Цобоски. По думите му Спасески не е възпитаван в омраза към никого, най-малко към българите, защото баща му е бил сред онези, които са помагали за спасяването на давещите се български туристи при инцидента с туристическия кораб "Илинден" в Охридското езеро през 2009 г.
Още: Овладян е пожарът край Рилския манастир
Още: Адвокатът на прокурорския син: От журналистите разбрах, че е обявен за издирване
"Той е възпитан да обича всички и да не мрази никого. Сега помислете дали може да е омраза, или това има политически акцент, подтекст, който е политизиран до ужасни граници, което е особено вредно за цялата процедура. Това е чисто политически въпрос", каза адвокат Димитрия Цобоски, предаде БТА.
Той не отговори директно на въпроса ще поиска ли преквалификация на обвинението, което според прокуратурата е от омраза на етническа основа.
"Не може да се отрече, че Пендиков не знае кой го е ударил отзад, не знае кой го е ритал, казва, че е бил бит 10 минути", каза адвокатът му.
Още: Полицията спря мъж с 4 крави в "Мерцедеса"
Още: Издирват прокурорския син от Перник
Обвинението трябва да бъде доказано от прокуратурата, добави той.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Митов иска доживотно отнемане на книжки за безотговорните шофьори
Още: Как ще им стъпи на врата: Митов с подробности за борбата с полицейското насилие
"Имаме обяснение защо се е стигнало до сбиването и ще го кажем по време на процедурата", каза Цобоски.
По думите му за защитата на обвиняемия присъствието на Пендиков по време на съдебния процес не е важно, но е факт, че адвокатът му тактизира с отказа да даде настоящия му адрес, за да бъде призован като потърпевш.
Днес Основният съд в Охрид отложи за 5 април делото по обвинение за нанасяне на тежка телесна повреда от омраза срещу единия от извършителите Илия Спасески, по искане на защитата на обвиняемия.
Още: Осигурил си предимство на пътя: Шофьор размаха пистолет
Още: Полицаите нямат помощни средства за арести: Експерти след смъртта на Явор от Варна