Година и 10 месеца затвор е най-тежката присъда за нападението над децата от отбора по гребане в Асеновград и техните треньори, съобщи bTV. Другите четири ефективни присъди са година и 6 месеца, две по 10 месеца и една 8 месеца.
Още: Мъж загина, а жена е в тежко състояние след катастрофа край Ямбол
Още: Локализираха големия пожар край Айтос
Шестима от обвиняемите получават по една година условно с три години изпитателен срок.
Делото срещу 11-те жители на ромската махала в Асеновград се гледаше днес (18 декември) от Пловдивския районен съд по съкратената процедура.
Сумата на обезщетението за средна телесна повреда на едно от момчетата – счупена ръка, беше намалена от поисканите 40 000 лв. на 8 000 лв.
Още: Взрив във военния завод "Арсенал" в Казанлък, има загинал
Още: Митов е започнал структурни промени в "Пътна полиция" (ВИДЕО)
Изумени сме от леките присъди, ще обжалваме, казват близки на пострадалите деца.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Лихварство, рекет и изнудване: Арести в Разлог
Още: След искане от защитата: Съдия си даде отвод от мярката на Никола Барбутов
Днес пред съдебната зала се събраха жители на ромската махала, които искаха оневиняване на близките им. Оказа се, че част от обвиняемите са завели контрадело срещу пострадалите при побоя деца.
Припомняме, че агресията потресе Асеновград и стана повод за множество протести с искане за повече ред в града.
В началото на декември протестите в града бяха подновени с нова сила заради освобождаването под гаранция на седем от общо 11-те роми, участвали в побоя над спортисти и треньори от СККК „Асеновец“.
Още: При акцията за търговия с българско гражданство: Обискираха дома на депутат