България има своя глас и директно участие във формирането на политики, проекти и сътрудничества както на държавническо ниво, така и на регионално. Това заяви министърът на туризма Зарица Динкова по време на своето участие в 25-а сесия на Генералната асамблея на Световната организация по туризъм към ООН, съобщиха от министерството.
Още: Мерц иска бързо разрешаване на търговския спор със САЩ
Още: Обрат с цената на природния газ: Стана ясно колко ще струва през юли
Събитието се провежда в периода 16-20 октомври 2023 г. в гр. Самарканд, Република Узбекистан.
Избор на България в Изпълнителния съвет
Още: Зарица Динкова: Туризмът трябва да е визитната ни картичка
"За мен и екипа на Министерството на туризма е приоритетна дейността на Изпълнителния съвет. Това е органът, който взима решения на оперативно ниво и изпълнява решението на Генералната асамблея.", каза министър Динкова.
Още: Цената на петрола пое в неочаквана посока заради новина от САЩ
Още: Ковачки и "Лукойл": Председателят на КЗК почна да говори "странно" за холдинг "Орион"
Това е петият мандат на България в Съвета, но сегашният ѝ избор е изключителен успех, защото е постигнат в сериозна конкуренция от 11 европейски държави.
"Изборът беше реален и без предначертани условия. Участието ни няма да е формално или да го използваме само за престиж. Ще работим за това по важните за страните членки теми да постигаме ефективни и консенсусни решения“, уточни Зарица Динкова.
Още: Ръстът на цените не е заради еврото: КЗК притеснена от друг силен фактор
Още: Тръмп обмисля да пожали Иран от петролните санкции
Участието ни в Изпълнителния съвет на СОТ за периода 2023-2027 г. е важен лост за влияние чрез многостранна дипломация и ще ни помогне за по-доброто позициониране на туристическия сектор. По този начин България ще има възможността да работи за утвърждаването си като туристическа дестинация пред международната общност, както и възможност за директен достъп до финансови инструменти и международни програми, които ще подпомогнат развитието на туризма в страната.
Още: Зарица Динкова: Ако има отлив на израелски туристи, ще направим нужното, за да го компенсираме
Още: Италианска търговска верига спря продажбата на израелски продукти
Още: Германските компании пренасочват инвестициите от Китай в Индия