Ракети Storm Shadow са поразили военния склад в Крим, призна руски източник (ВИДЕО)

24 юли 2023, 15:42 часа 14037 прочитания 0 коментара

Докато руското военно министерство продължава да отрича за щети на окупирания полуостров Крим, популярният руски "Телеграм" канал "Рибар" съобщи, че три ракети Storm Shadow са поразили склад за боеприпаси край Джанкой. Данните за поражението съвпадат и с информацията от украинските източници, и с тази на назначения от Москва ръководител на Крим Сергей Аксьонов.

Още: В Германия: Плащането в кеш намалява

Още: Путин: Трябва да премахнем причините за кризата, Тръмп: Украйна да отстъпи целия Донбас

ОЩЕ: Атака с дронове в Москва, удари в Крим и Одеса (ВИДЕО)*

Още: Кейт Мидълтън и принц Уилям напускат дома си

Още: Володимир Зеленски: Убийствата трябва да спрат възможно най-скоро

"Първоначално повече от дузина безпилотни самолети бяха свалени от системите за противовъздушна отбрана на 31-ва дивизия на Въоръжените сили на Руската федерация над Кировское, Красноперекопск и Джанкой. По данни на Министерството на отбраната са унищожени 17 безпилотни летателни апарата", пише "Рибар".

Заблуда на руските войски

"Този рейд е доста уникален по отношение на маршрута. Дроновете са излетели от летище Долгинцево край Кривой Рог (Днепропетровска област - бел. ред.) и са преминали покрай Николаевска област до Одеса, а оттам са били насочени към Крим. Безпилотните летателни апарати са изминали значително разстояние - повече от 500 км. Изборът на такъв път показва разработването на нови, по-сложни маршрути за заблуждаване на руските войски", отчита каналът.

Още: "Светът вече е много по-безопасно място": Виктор Орбан след срещата Тръмп-Путин

Още: "Топла среща по съседски": Руските медии след "Аляска 2025"

Информацията на "Рибар" гласи, че малко по-късно от самолети Су-24 на украинските ВВС са били изстреляни четири крилати ракети Storm Shadow - три по склад за боеприпаси в района на Волни и една по база край Новостепное.

"За съжаление, и четирите ракети попадат в целта. Заедно с нападението в събота, както и преди няколко дни срещу хангара в Стари Крим (там също имаше Storm Shadow) , Въоръжените сили на Украйна вече три пъти са използвали британско-френско оръжие" на полуострова, отчита каналът.

Още: След "Аляска 2025": Тръмп е казал на евролидерите, че Путин не иска примирие в Украйна

Още: Гаранции за сигурност: Зеленски разговаря с Тръмп и получи покана да отиде в САЩ

ОЩЕ: Крим гори: Серия от нови взривове, складове за боеприпаси и нефтобаза дадоха фира (ВИДЕА)

Каква може да е била целта на Украйна?

Ракетите Onyx може да са били цел на сутрешната атака срещу Крим. Източници от местната организация "Кримски партизани" съобщават, че в склада за боеприпаси в района на Джанкой е била унищожена партида ракети Р-800 "Оникс".

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Димитър Радев
Димитър Радев Отговорен редактор
Новините днес