18-годишен блесна в 97-ата минута и спаси Юнайтед от издънка в голов трилър (ВИДЕО)

4037

Манчестър Юнайтед надви Уулвърхемптън с 4:3 при визитата си на "Молиню Стейдиъм" в инфарктен сблъсък от 22-рия кръг на Висшата лига. В герой за "червените дяволи" се превърна 18-годишният полузащитник Коби Мейно, който вкара победния гол в седмата минута от добавеното време.

Преди това Расмус Хойлунд се отличи с попадение и асистенция към Маркъс Рашфорд. В последните 20 минути от срещата Пабло Сарабия, Скот Мактоминей и Макс Климан се разписаха. В 95-ата Педро Нето бе възстановил паритета. Така манчестърци вече имат 35 точки, които им отреждат седмото място. Уулвс е 11-и с 29 пункта.

ОЩЕ: Юнайтед се измъчи с четвъртодивизионен тим, но продължи напред във ФА Къп (ВИДЕО)

Рашфорд и Хойлунд бележат за Юнайтед

Възпитаниците на Ерик тен Хаг стартираха перфектно двубоя. В петата минута Далот центрира отдясно, Бруно Фернандеш пропусна за Хойлунд, който отклони към Рашфорд. Англичанинът матира Жозе Са с красив удар и откри резултата. Гостите продължиха доброто си представяне. В средата на първото полувреме таранът Хойлунд се намираше на точното място, за да удвои аванса на своя тим.

Дните до Евро

Отменени голове на Юнайтед, Лисандро с ключова намеса

До почивката ново попадение на 20-годишния датчанин и гол на Каземиро бяха отменени заради засади. През втората част "вълците" отговориха на предизвикателството. При едно центриране Андре Онана увисна, което принуди Лисандро Мартинес да изчиства от голлинията. В 68-ата минута Каземиро събори Педро Нето в наказателното поле и главният съдия посочи бялата точка.

ОЩЕ ОТ ВИСШАТА ЛИГА: Ливърпул размаза Челси и брани уверено върха, Нунес "счупи" гредите (ВИДЕО)

Размяна на попадение през втората част

Зад топката застана появилият се от скамейката Сарабия и вкара за 1:2. Отговорът дойде от друга резерва. Мактоминей се разписа с глава и върна аванса от 2 попадения на "червените дяволи". 5 минути преди да изтече редовното време Климан се оказа най-съобразителен при центриране от корнер и преодоля Онана от близко разстояние.

Уулвс изравни в 95-ата, но младоци избухнаха за "червените дяволи"

Драмата бе запазена за добавеното време на срещата. В 95-ата минута Педро Нето завърши скорострелна коннтраатака. Радостта на Уулвс обаче бе кратка, тъй като 120 секунди по-късно младокът Мейно, който е продукт на школата на Юнайтед, екзалтира гостуващите привърженици, а асистенцията бе дело на 19-годишния Омари Форсън.

ОЩЕ ОТ ВИСШАТА ЛИГА: Манчестър Сити се разправи с Бърнли, Тотнъм обърна Брентфорд в голов трилър (ВИДЕО)