Дортмунд продължава без победа след грешна стъпка срещу Аугсбург (ВИДЕО)

2175

Борусия Дортмунд продължава серията си от поредни мачове без победа. „Вестфалци“ отново разочароваха и стигаха само до равенство 1:1 срещу Аугсбург в двубой от 15-ия кръг на Бундеслигата. Това бе пети пореден мач без успех за тима на Един Терзич – 3 равенства и 2 загуби във всички турнири. За последно Борусия победи Милан в Шампионска лига в края на ноември.

Головете паднаха преди почивката

В началните минути двата тима организираха по няколко добри атаки, но до гол така и не се стигна. Все пак в 23-ата минута Аугсбург поведе. Педерсен изведе отлично Ермедин Демирович, който сам срещу вратаря не сгреши за 1:0. Радостта на домакините трая кратко, тъй като в 35-ата „вестфалци“ изравниха. Дониел Мален се възползва от много добро подаване на Фулкруг и върна своя тим в срещата.

Дортмунд отново разочарова

Punkteteilung in Augsburg. 🔚 #FCABVB 1:1

Posted by Borussia Dortmund on Saturday, December 16, 2023

След почивката темпото спадна и липсваха сериозни голови опасности пред някоя от двете врата. Малко преди края на редовното време на срещата Дортмунд можеше да си тръгне с трите точки, но ударът на Никлас Фулкруг мина покрай левия страничен стълб на вратата на Аугсбург.

След равенството Борусия събра 26 точки и се намира на пета позиция в Бундеслигата. Лидер т отборът на Байер Леверкузен с 36, но и мач по-малко от „жълто-черните“. Аугсбург пък е на десето място във временното класиране с 18 точки в актива си.