Сензация: Преобразен Евертън надделя над лидера Арсенал (ВИДЕО)

1303

В дебюта на новия си наставник Шон Дайш Евертън надделя над лидера във Висшата лига Арсенал. „Карамелите“, които показаха коренно различно лице, се наложиха с 1:0 в двубой от 22-ия кръг на английското първенство. В герой за домакините се превърна бившият бранител на Бърнли Джейм Тарковски, който реализира с глава в 60-ата минута. Преди началото на срещата привърженици на тима от Ливърпул бурно протестираха за напускането на собствениците на клуба.

Евертън изигра много добро първо полувреме. Домакините владееха по-малко топката, но компенсираха с агресивност и желание. С изключение на един неточен удар от малък ъгъл на Еди Нкетиа и пропуск на Сака, чистите възможности бяха в полза на „карамелите“. Доминик Калвърт-Люин на няколко пъти се озова на чиста позиция, но не съумя да преодолее Рамсдейл.

„Карамелите“ продължиха доброто си представяне и през втората част, а Арсенал така и не успяваше да наложи своето темпо. В 47-ата минута Идриса Гей отправи бомбен шут от границата на наказателното поле, при който се получи рикошет, но вратарят на „артилеристите“ успя да спаси. Микел Артета реагира с две смени, пускайки новите попълнения Тросар и Жоржиньо.

Партей

Само секунди по-късно Евертън материализира страхотното си представяне чрез попадение на Джеймс Тарковски. Бранителят надскочи всички в малкото наказателно поле след центриране от корнер на Макнийл и заби неспасяемо топката в долния десен ъгъл на вратата. Интересното е, че и двамата замесени в ситуацията са бивши играчи на Бърнли, работили там с новия мениджър Шон Дайш.

В заключителните 30 минути от срещата „топчиите“ потърсиха път към вратата на Пикфорд, но „карамелите“ бяха отлично организирани в защита, за да постигнат първия си успех за 2023 година. Предстои им обаче още едно сериозно предизвикателство, а именно градско дерби срещу Ливърпул. Арсенал от своя страна има нелеката задача да се реваншира на своите фенове в сблъсък с Брентфорд.