След куп обрати: Ливърпул отстъпи на Байерн в 7-голов трилър (ВИДЕО)

1859

Шампионът на Германия Байерн Мюнхен успя да победи английския гранд Ливърпул с 4:3 в голов спектакъл, изигран на националния стадион в Сингапур. Баварците изоставаха на два пъти в резултата в приятелската среща, но успяха да стигнат до победата с две късни попадения.

Ливърпул тръгна мощно срещу Байерн

Мачът започна великолепно за мърсисайдци, които поведоха след 120 секунди чрез Коди Гакпо. След около половин час игра резултатът набъбна на 2:0 след попадение на новия капитан на „червените“ Върджил ван Дайк.

Ливърпул - Байерн Мюнхен

Байерн имаше последната дума

До почивката обаче възпитаниците на Томас Тухел изравниха резултата след голове на Серж Гнабри и Лирой Сане. Играчите на Юрген Клоп си върнаха предимството чрез Луис Диас, но германският шампион имаше последната дума с две късни попадения, реализирани от Йосип Станишич и Франс Крециг.

Томас Тухел

Последни найстройки за Ливърпул и Байерн преди старта на сезона

Така Ливърпул загуби за първи път по време на лятната си подготовка, след като по-рано надви Карлсруе с 4:2 и Лестър с 4:0, и завърши наравно 4:4 с Гройтер Фюрт. В понеделник мърсисайдци ще изиграят последната си проверка преди началото на сезона във Висшата лига срещу германския Дармщад. Тимът стартира кампанията с гостуване на Челси на 13 август.

Байерн също играе последната си контрола в понеделник – срещу френския Монако. След това е спорът за Суперкупата на Германия с РБ Лайпциг на 12 август, а шест дни по-късно баварците гостуват на Илия Груев и Вердер в първия си мач от новия сезон в Бундеслигата.

ОЩЕ: Шедьовър на Фати матира Милан и класира Барса на финал (ВИДЕО)