Toтнъм спаси Юнайтед от тежестта "Лига Европа"

9253

Отборът на Тотнъм победи Стоук Сити с 1:0 в мач от 36-ия кръг на Висшата лига и поведе с 9 точки пред Манчестър Юнайтед в битката за участие в Лига Европа през следващия сезон.

Дани Роуз отбеляза единственият гол на "Британия" в 33-та минута, а малко след почивката капитанът на "грънчарите" Райън Шоукрос бе изгонен, заради два жълти картона. След този успех "шпорите" вече имат 66 точки и водят с 9 през Манчестър Юнайтед, но "червените дяволи" са изиграли два мача по-малко.

В борбата на дъното Фулъм изпусна да запише трета поредна победа, след като два късни гола на Никица Йелавич и Шейн Лонг донесоха точката за Хъл Сити на "Крейвън Котидж".

Астън Вила без Александър Тонев записа нова загуба и легендарният тим е едва на четири точки от зоната на изпадащите.