Белослава Кръстева се представя отлично на Световното първенство по класически шахмат до 20 години, което се провежда в Мексико Сити. Родната състезателка заема еднолично втората позиция във временното класиране с актив от 6 точки - на 0,5 пункта от лидерката Кариса Ип (САЩ).
Още: Златева не си поплюва: Хората на Ганчев са наемници! Ако стане война и при нас, ще си тръгнат първи!
Победа в последната партия и тежък съперник в следващата
В последната си партия от седмия кръг Кръстева спечели срещу арменката Мирям Мкртчян с белите фигури. Така българката остана без загуба в турнира при девойките досега - 5 победи и 2 ремита. За талантливата ни представителка предстои тежък дуел. Тя ще премери сили именно с водачката от Щатите Ип.
Кога е важната партия
Партията, която се явява директен спор за първото място, започва в полунощ наше време. Състезателката на клуб “Шах XXI” - Белослава Кръстева, ще играе с черните фигури. Световният шампионат в Мексико се провежда в 11 кръга по швейцарската система. В турнира участват 78 девойки.
Още: Феноменални! 4 титли и общо 6 медала за България от Световното по художествена гимнастика
Още: Невероятна! България има световна шампионка на отделните уреди при девойките
ОЩЕ: Нургюл Салимова: Никога не бих отказала да играя за България
Най-важните спортни новини за деня - Специална селекция в канала ни във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Един от най-великите бойци на всички времена сложи край на кариерата си
Още: Станка Златева избухна: Дължим 6-цифрена сума на Ганчев! За ЦСКА закони няма